בנימינוב-ויצמן ושות' משרד עו"ד
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תחומי עיסוק

 

דיני מקרקעין

 

ליווי עסקאות נדל"ן

 
בנימינוב ויצמן ושות' מתמחה בליווי משפטי של עסקאות מקרקעין, לרבות עסקאות מכר ורכישה, שכירות, התחדשות עירונית, רכישות מקבלן, עסקאות קומבינציה ועוד. המשרד מלווה אתכם בכל שלבי העסקה – החל משלב ההתקשרות ועד להשלמתה באמצעות רישום הנכס.
 

מיסוי מקרקעין

 
מיסוי הנדל"ן ידוע כתחום רחב, הדורש הבנה מעמיקה וטיפול אישי בכל עסקה. לצוות המשרד ידע עשיר וייחודי בתחום, המבטיח כי העסקאות השונות מתבצעות בצורה הנכונה, המדויקת ובעיקר הכלכלית ביותר מבחינתכם. יש חשיבות רבה בפניה לעורך דין המתמחה בתחום בטרם הנכם מבקשים לבצע רכישה ו/או מכירה של נכס נדל"ן. משרדנו מלווה עסקאות רבות מהנפוצות ועד המורכבות ביותר תוך דגש רב על ההיבט המיסוי שעשוי להיות לא פעם, הגורם המשפיע ביותר בעסקת נדל"ן.
 

דיני עבודה

 
תחום דיני העבודה נועד להסדיר את היחסים בין "העובד" לבין "המעסיק". יחד עם זאת, כיום אין הגדרה חד-משמעית מהם יחסי "עובד-מעסיק". בפסיקה נקבע, כי עובד נתפס כסטטוס או כמעמד המקנה זכויות וחובות. כמו כן, בפסיקה נקבעו מספר מבחנים על מנת לבחון האם מתקיימים יחסי "עובד-מעסיק", כאשר המבחן הבולט כיום הוא "מבחן ההשתלבות". בנוסף, לפסיקה הענפה בבתי הדין לעבודה, ישנם חוקים רבים, המסדירים את הזכויות והחובות החלים על עובדים ומעסיקים במדינת ישראל.

בשנים האחרונות, תחום דיני העבודה תפס תאוצה רבה וזאת, כמענה לקדמה והחדשנות הטכנולוגית. על כן, ישנה חשיבות רבה בייעוץ פרטני עם עורך דין המתמחה בתחום דיני העבודה, בטרם ישקול העובד או המעסיק את צעדיו ביחסים שבין "עובד-מעסיק" ובפרט, שלצעדים אלו יש הלשכות משפטיות. משרדנו נותן ייעוץ ושירותים משפטיים לעובדים ולמעסיקים.

 

הוצאה לפועל

 
המשרד מייצג זוכים וחייבים בלשכות ההוצאה לפועל השונות ברחבי הארץ ומעניק ייעוץ וטיפול משפטי בנושאים הבאים: גבייה ומחיקת חובות, כינוס נכסים, איחוד תיקים / חייב מוגבל באמצעים, הפטר חוב, תביעה על סכום קצוב, ביצוע שטר ועוד. עם לקוחות המשרד נמנים מוסדות פיננסיים, חברות, גופים גדולים ולקוחות פרטיים.
 

פשיטת רגל

 
הליך פשיטת הרגל מוסדר בפקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], תש"ם-1980 ובתקנות פשיטת הרגל התשמ"ה-1985. להליך זה שתי מטרות עיקריות: האחת – לעזור לחייב/ת לצאת מהמצב בו אינו/ה יכול/ה לפרוע את כל חובותיו/ה לנושים, ולאפשר לו/ה לפתוח דף חדש בחייו; השנייה – לאפשר חלוקה שוויונית וצודקת של נכסי החייב/ת לכלל הנושים. ההליך נפתח באמצעות הגשת בקשה לפשיטת רגל לכונס הנכסים הרשמי. לצורך הגשת בקשה לפשיטת רגל, נדרש מהחייב/ת להמציא מסמכים רבים, למלא טפסים, לחתום על תצהיר ועוד. הליך של הגשת הבקשה לפשיטת רגל עשוי להיות לא פשוט ואף מאיים למי שלא בקיא בתחום ועל כן, רצוי להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום.

לאחרונה, תחום פשיטת הרגל וחדלות פירעון עבר שינוי תפיסתי עם חקיקתו של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 אשר יכנס לתוקף רק ביום 15.09.2019 (נכון להיום, בקשות לפשיטת רגל שיוגשו עד ליום 15.09.18 יידונו לפי פקודת פשיטת הרגל). מטרת החוק לעשות סדר בכל מה שקשור לזכויות החייבים והנושים במדינת ישראל ולהתאים את המצב המשפטי למאה ה-21. משרדנו מתמחה בייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל משלב הגשת הבקשה ועד לקבלת צו ההפטר המיוחל.

ניתן לפנות למשרדנו לתיאום פגישת ייעוץ בטרם הגשת הבקשה ו/או ייצוג בהליכי פשיטת הרגל.
 
לקבלת ייעוץ אישי ומקצועי בתחומים אלו, צרו קשר עם משרד עורכי הדין בנימינוב ויצמן ושות': 077-7785575.